BAZÉNY         ŽUMPY.CZ

Copyright © 2022 bazeny-zumpy.cz
ZAVOLEJTE NÁM  +420 739 001 720
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat
Zastřešení bazénů

Nezakrytý bazén není potěšení, ale utrpení !

Letní měsíce jsou pryč, pobyt na zahradě či v jiném obytném exteriéru už není tak příjemný a koupání v bazénu se zdá být v podstatě nemožné. Přitom existuje varianta, jak si své soukromé léto prodloužit až na sedm měsíců v roce. Stačí k tomu jen kvalitní zastřešení bazénu, které provádíme už řadu let.

Zastřešení bazénu

Nabízíme Vám zastřešení konstrukcí ze slitiny AlMgSi („hliník“) s vysokou kvalitou povrchové úpravy eloxováním. Plochy kopulí jsou tvořeny jednokomorovými deskami z polykarbonátu Desky jsou proti UV záření shora chráněny UV filtrem a zevnitř úpravou„NO DROP“, která zabraňuje odkapávání zkondenzované vlhkosti. Jednotlivé segmenty o šířce 2,1 m jsou v sestavě nosných prvků a polykarbonátu předpjaté a tím zvyšují odolnost na sníh, vítr, kroupy apod. Zakrytí může být pojízdné nebo stabilní. Jednotlivé segmenty jsou mezi sebou těsněny gumou abyneškrábaly polykarbonát a vedeny nezávisle po hliníkové dráze kotvené k pevnému podkladu jako je beton nebo dlažba. Pojízdný teleskop zalištuje fyzicky nenáročný odsun. Čela zastřešení jsou buď pevná nebo odnímatelná s dvířky. Vstup do bazénu lze také řešit bočními šoupacími dvířky.

Hliníková konstrukce zastřešení bazénu

Konstrukci z hliníkových profilů je možné instalovat nad bazén i dodatečně nebo jako napojení na zimní zahradu, čímž vznikne nový odpočinkový prostor. Při výběru posuvného zastřešení bazénu bychom měli spíše než ke tvaru přihlédnout na kvalitu a přitom nepřistupovat na nápadně levné nabídky neznačkových  výrobců. Pro laika, který by si chtěl takové zastřešení objednat, je proto nevýhodnější, aby se obrátil na spolehlivou firmu, která už má konkrétní objednávky za sebou, případně se o jejich kvalitě mohl na vlastní oči přesvědčit nebo si popovídat s předešlými zákazníky.

Odpovědět na otázku, které že zastřešení je nejlepší či nejvhodnější, je v podstatě nemožné, neboť typů zastřešení je přibližně tolik, kolik je druhů bazénů a při výběru hraje roli v prvé řadě velikost zakrývané plochy, čímž se určuje i cena, a dál pak také konstrukční řešení, velikost, materiály atp. Nicméně, z určitého úhlu pohledu představuje nejzákladnější rozdělení zastřešení na zastřešení nízké a podchozí. Podchozí je  takové, které umožňuje volný vzpřímený pohyb dospělé osobě, je to zastřešení vyšší se stropem cca kolem jednoho a půl metru nad hladinou a více.  Nízké zastřešení umožňuje v prvé řadě plavání a člověk má nad hlavou přibližně půl až tři čtvrtě metru volného prostoru. Tyto údaje jsou ale jen hrubě orientační.


Výhody zastřešení bazénu

Koupací sezónu je tímto způsobem možné prodloužit až na sedm měsíců, teplota v bazénu se dá zvýšit cca o 10 stupňů. Zastřešení chrání bazén před vnějšími vlivy, na podzim před spadaným listím, množství prachu, pylu a mechanických nečistot, které do bazénu napadají, v chladnějších měsících se sníží náklady na ohřev vody  a bazén se dá využívat během  nepříznivého počasi a pokud je prostor okolo bazénu  v době, kdy se u něj nenalézate zavřený, máte jistotu, že do něho nemůžou spadnout menší hrající si děti. Usnadňuje se tím údržba bazénu i jeho zazimování.


Každý ví, že bazén patří mezi ty nejluxusnější radovánky, ale mnozí z těch, kteří do svého bazénu investovali mnoho času i financí, se nedočkali vytouženého komfortu.

Posuvné  zastřešení bazénu všechny problémy a náročnou  údržbou čistoty vody nevyřeší, ale nabízí možnost většího využití prostoru, jehož kouzlo stoupá přímo úměrně s klesající rtutí v teploměru.

Plastové bazény-Opava

Zastřešení bazénu-Opava

Výroba, prodej a montáž bazenu